Zajęcia kulinarne

Dnia 11 marca br. dzieci zamieniły się w małych kucharzy i samodzielnie przygotowały „wiosenne kanapki”. Na początku zajęć dzieci przypomniały sobie piętra Piramidy Żywienia, zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty, tworząc na kanapkach ciekawe kompozycje. Na stołach gościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidor, papryka i ogórek. Podczas robienia kanapek przedszkolaki kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.

Wszystkie kanapki wyglądały smakowicie i bardzo szybko znikały z talerza.
 
 
Autor:
Elżbieta Wojtyła 
 

Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 13 06
Fax: 33 864 13 06

Adres:
ul. Cisowa 49
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Przedszkole Publiczne
ul. Cisowa 49
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 13 06
Fax: 33 864 13 06

Email

dyrektor@cisiec2.e-przedszkolak.eu