Misja przedszkola

,, TAK NAPRAWDĘ TO SĄ TYLKO DWIE RZECZY , W KTÓRE MOŻNA WYPOSAŻYĆ DZIECI ; PIERWSZĄ SĄ KORZENIE , DRUGA SKRZYDŁA …’’

Cele ogólne funkcjonowania Przedszkola Publicznego nr 2 w Ciścu :

1. Przedszkole tworzy procesy indywidualnego wspomagania rozwoju i edukacji do potrzeb i możliwości dziecka.

2. Dziecko jest aktywne i twórcze w nabywaniu wiadomości i umiejętności oraz postaw , zgodnie z podstawą programową.

3. Procesy zachodzące w przedszkolu zapewniają rozwój dziecka.

4. Przedszkole jest integralnym elementem środowiska , w którym działa. Współpracuje z nim na rzecz rozwoju własnego i lokalnego.

5. Zarządzanie przedszkolem zapewnia jego sprawne funkcjonowanie i jest zgodne z przepisami prawa, polityką oświatową państwa i koncepcją rozwoju.

6. Przedszkole monitoruje i doskonali efekty swojej pracy.

7. Przedszkole kieruje się najistotniejszymi zasadami wychowania przedszkolnego:

– zasadę zaspokajania potrzeb dziecka
    – zasadę aktywności
    – zasadę indywidualizacji
    – zasadę organizowania życia społecznego
    – zasadę integracji

8. Przedszkole dba o rozwój intelektualny dziecka , kształcenie procesów poznawczych i doskonalenie kompetencji komunikowania się.