Spotkanie ze strażakami

3 czerwca nasze starszaki zostały zaproszone przez OSP na spotkanie ze strażakami. Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, a także miały okazję uczestniczyć w zawodach celowania wężem strażackim do ustawionych pachołków.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Na koniec strażacy odwieźli przedszkolaki wozami na sygnale do przedszkola.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Karolina Czekaj