Zajęcia z ratownikiem medycznym

W dniu 9 maja br. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny Pan Adrian Janusz. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Adrian pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje i wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia relacji z tego dnia 📸

Autor: Elżbieta Wojtyła