Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 17 grudnia dla dzieci z grupy biedroneczek był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa.Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem pani kucharki pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gotowe już pierniczki polewaliśmy przygotowanym białym lukrem oraz ozdabialiśmy kolorowymi posypkami. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!