Sprzątanie Świata

28  Edycja Akcji Sprzątanie Świata ,, Myślę, więc nie śmiecę ’’ w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Ciścu.

W dniu 24 września 2021 r. już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania Świata, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę!”. W naszym Przedszkolu na co dzień starannie dbamy o segregację odpadów, czystość pomieszczeń jak i samego otoczenia. Przestrzegają tej zasady tak Dorośli jak i Dzieci. Jednak w tym wyjątkowym dniu nasze Przedszkolaki  w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola. Akcja odbywała się sprawnie, z wielką energią  i zapałem do działania. Udział w Akcji Sprzątania Świata poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały Dzieci do pracy mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas Świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznały i przypomniały sobie zasady segregowania odpadów. Za ciężką pracę wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom „Przyjaciela przyrody”.                           

Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w Dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 13 06
Fax: 33 864 13 06

Adres:
ul. Cisowa 49
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Przedszkole Publiczne
ul. Cisowa 49
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 13 06
Fax: 33 864 13 06

Email

biuro@e-przedszkolak.eu
Font Resize
Kontrast