Dzień Rodziny

1 czerwca w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Ciścu odbył się DZIEŃ RODZINY. W tym roku dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny inspirowany tematyką związaną z Dniem Matki, oraz Dniem Ojca. Ponadto zaskoczyli przybyłych gości śpiewając dla nich piosenki nie tylko w języku polskim, ale także w języku angielskim.

Dodatkową atrakcją było przedstawienie inscenizacji do wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Dzieci przebrane w „warzywa” takie jak: seler, szczypiorek, koperek, kalarepka, groch, rzepka, burak, cebulka, fasolka, brukselka, marchewka, pietruszka oraz kapusta przedstawiły interpretację słowną wiersza, która zachwyciła wszystkich gości. Po uroczystym występie nastąpiła pora na liczne atrakcje dla dzieci oraz poczęstunek dla przybyłych rodzin.

Autor: Wioleta Pawlus