Warsztaty edukacyjne ,,Brzegi Soły’’

Dnia 8 października  w naszym przedszkolu gościł Pan  Wojciech Gałosz,  który w ramach projektu ,, Zagospodarowanie brzegów rzeki Soły ‘’przedstawił dzieciom ciekawą  prelekcję na temat rzeki Soły i  zamieszkujących w pobliżu jej brzegów  zwierząt.

Podczas spacerów ścieżką nadrzeczną  można zobaczyć  żaby, węże , jaszczurki . Bytują  tutaj  ptaki takie jak ; myszołowy, jastrzębie , orliki , bociany czarne i białe. Nad brzegami wody można spotkać bobry,  które budują sobie tamy.

Ścieżka edukacyjna  nad brzegami Soły  jest niezwykle malownicza. Warto przejść się nią w  wolnych chwilach i zaobserwować  piękno naszej cisieckiej przyrody. Zobaczymy  budki dla ptaków , nietoperzy i wiewiórek , lasy łęgowe i krzewy dziko rosnące ( głóg, dzika róża, malina, jeżyna ) , cieki wodne i potoki  nad którymi latają ważki, piękne motyle i niezliczona ilość owadów.

Spacer wśród takiej przyrody dostarcza nie tylko wiedzy  ale i doskonale regeneruje organizm . Popieramy taki czynny wypoczynek na łonie natury.

Warsztaty z Panem Gałoszem były dla dzieci bardzo  ważnym elementem edukacji  i świetnie spędzonym  czasem , w przyjemnej i miłej atmosferze. Dziękujemy bardzo.