Wycieczka przyrodnicza

Korzystając z zaproszenia jednej z babci naszych przedszkolaków, wyruszyliśmy na niezwykłą wycieczkę w malownicze miejsce. Dzięki przebywaniu na łonie natury, dzieci miały możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą, wśród niezliczonej ilości kwiatów i różnorodnych roślin.

Ponadto wyposażone w niezbędną wiedzę z zakresu podziału grzybów na jadane i niejadalne miały okazję wybrać się na grzybobranie do pobliskiego lasku, gdzie na własne oczy zobaczyły muchomora, maślaki oraz brzozaki. Nie zabrakło również wspólnego pikniku, degustacji soków owocowych oraz wesołych zabaw na świeżym powietrzu. Dzięki bardzo sprzyjającej pogodzie element edukacyjny połączony z praktycznym działaniem z pewnością przyniesie pozytywne efekty.

Opracowała:
 Wioleta Kocierz