Spotkanie ze strażakami

Ochotnicza Straż Pożarna z Ciśca  zaszczyciła przedszkole swoją obecnością w dniu 5 maja . W pełnym umundurowaniu i  wyposażeniu  Strażacy  przeprowadzili szkolenie przeciwpożarowe  dzieci. Zapoznawali z zadaniami i rolą Straży Pożarnej , pokazali sposób ratowania ludzi podczas wypadków i innych zdarzeń losowych. Pokazali dzieciom wyposażony wóz strażacki, omawiali  elementy wyposażenia i demonstrowali  jego wykorzystywanie podczas akcji ratowniczej.

Wśród  drużyny strażackiej był także najmłodszy strażak Robert, który  pomagał zaznajamiać dzieci ze sprzętem strażackim. W wozie  czuł się jak ,,ryba w  wodzie’’  , co oznacza, że pewnie już  jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Strażackiej. Robert jest naszym przedszkolakiem i jesteśmy z niego dumni.

Na koniec pogadanek i prezentacji odbyła się nauka gaszenia pożaru poprzez uruchomienie prądnicy i lanie wodą do określonego celu. Zadanie wykonywane było  pod okiem doświadczonych strażaków, dlatego też wszyscy zdali  egzamin.

Dziękujemy Panu Prezesowi  Marcinowi Ziętkowi, komendantowi Pawłowi Śleziakowi  oraz całej drużynie za piękne spotkanie, uczący  pokaz  strażaków w akcji oraz  serdeczność  w stosunku do dzieci.