Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 2.października 2015 r. w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Ciścu odbyło się pasowanie na przedszkolaka .

Dzieci ubrane w odświętne stroje powitane zostały przez dyrektora przedszkola i nauczycieli. Następnie przystąpiły do wykonywania zadań ; ćwiczenia sprawnościowe . rozwiązywanie zagadek , udzielanie odpowiedzi na pytania regulujące życie w grupie rówieśników. Przedszkolaki były bardzo dzielne , poradziły sobie nawet z najtrudniejszym zadaniem – wypiciem soku z cytryny. Większość z nich miała wówczas uśmiech na twarzy z niewielkim grymasem.

Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie , zostały pasowane przez dyrektora dużym pędzlem na dzielnego przedszkolaka. Otrzymały piękne dyplomy i kolorowe plakietki . Poszczególnym grupom zostały przypisane nazwy; grypie młodszej- Krasnoludki , grupie starszej- Muchomorki.

Cała uroczystość zakończyła się małym poczęstunkiem. Na Sali panowała miła i serdeczna atmosfera, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Mgr Janina Sleziak

Mgr Anna Dziedzic- Majdak