Atrakcje październikowo-listopadowe w przedszkolu.

*Październik obfitował w liczne atrakcje związane z realizacją zadań przedszkola. Dzieci wzięły udział w wycieczce do gospodarstwa przetwarzającego owoce na soki , do Państwa Dziedziców. Zobaczyły proces tworzenia soku jabłkowego oraz dokonały degustacji. Sok bardzo im smakował a maluchy zadawały niesamowicie dużo pytań, co świadczy o ich zainteresowaniu tematem. Nauka poprzez przeżywanie jest ważnym elementem pracy przedszkola.
*Dnia 19.10.2015 r. w Przedszkolu był dzień eksperymentalny. Dzieci wzięły udział w warsztatach ,, Tajemnice dźwięku’’ . Podczas zajęć poznały w jaki sposób rozchodzi się dźwięk, gdzie go słychać i dlaczego. Spróbowały wcielić się w badacza i wykonywały proste ćwiczenia z materiałem i sprzętem dźwiękowym. Warsztaty były niezwykle uczące i ciekawe, absorbowały wszystkie dzieci .
W miesiącu grudniu zaplanowano jeszcze dwa dni eksperymentów, a mianowicie ,,Dlaczego mydło myje?’’-2 grudnia , oraz .,, Pieczemy pierniki ‘’- 18 grudnia .
Zabawa będzie przednia, a dzieci uszczęśliwione i radosne.
Pozyskiwanie wiedzy w praktyce to świetny sposób na zaspokajanie wiedzy poznawczej przedszkolaka .
W dniach 5-9 listopad w przedszkolu odbywały się dni bajkoterapii. W zaplanowanych zajęciach na podstawie przedstawień teatralnych ,, Syrenka ‘’ i ,, Przypowieść o talentach ‘’ oraz bajek czytanych przez nauczycieli, dzieci wzbogacały swoja wiedzę na temat sposobu zachowania się w grupie, zasad i norm panujących w społeczeństwie oraz sposobami reagowania na zło i sytuacje wymagające pomocy dorosłych. Zajęcia podobały się przedszkolakom, jak również wyzwalały pożądane emocje.
W dniu 5 listopada, za zgoda rodziców odbyła się sesja zdjęciowa dla dzieci. W jesiennym klimacie wydano kalendarz na 2016 r. z portretami dzieci uczęszczających do przedszkola oraz grupowe zdjęcia ,,Krasnoludków ‘’ i ,,Muchomorków’’ – grup przedszkolnych . Pamiątka będzie na cały 2016 rok.
W dniu 25 listopada zaplanowano otwarte zajęcia dla rodziców dzieci 3,4 –letnich
,, O księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku’’ – promujące zdrowy styl życia oraz wpływ witamin na zdrowie dzieci ,zwłaszcza podczas jesienno-zimowej aury.
Dla grupy starszej (5,6 –latki) otwarte zajęcia dla rodziców odbędą się z kolei dnia
27 listopada. Tematem będą,, Andrzejkowe wróżby’’ , przybliżające dzieciom tradycje naszego regionu i kraju.
Zapraszamy rodziców na ciekawe spędzanie wolnego czasu.
Cały zaplanowany okres przedświąteczny zakończy się Mikołajkami 4 grudnia, wspomnianymi już warsztatami naukowymi oraz wspólną,, Wigilijką Przedszkolną ‘’

Mgr Danuta Kalfas