Dzień Życzliwości

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Życzliwości”. Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji. Dla podkreślenia wyjątkowości tego dnia, wszyscy byli ubrani na żółto, bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Dlaczego akurat żółty? Jak dobrze wiadomo, kolor ten kojarzony jest z radością, optymizmem.

Na początku zajęć biedroneczki musiały odszukać list od wróżki życzliwości, później  porozmawialiśmy o życzliwości i co zrobić, aby sprawić komuś radość i spowodować uśmiech na twarzy. Kolejnym krokiem było przejście toru zaufania z kolegą, który miał zasłonięte oczy.  Przy stolikach wykonaliśmy serduszka dla swojego najlepszego przyjaciela. Uwieńczeniem tak pięknego i radosnego dnia wszystkie przedszkolaki składały przysięgę: „Dekalogu Życzliwości”, a pieczęcią były żółte wesołe buźki przypiname przez dzieci, na nasze drzewko życzliwość. Zdjęcia które znajdują się poniżej, najlepiej odzwierciedlają ten wspaniały dzień.

Autor: Elżbieta Wojtyła