Maluszki eksperymentują

Grupa maluszków przeprowadziła dzisiaj słodki eksperyment. Proste a zarazem bardzo efektowne doświadczenie wywołało uśmiech na buziach naszych przedszkolaków. Ułożone na talerzu kolorowe cukierki podlane ciepła wodą, już po krótkiej chwili zaczęły się rozpuszczać, tworząc przepiękna tęczę. Dzieci poznały tajniki mieszania się barw, poznawały nazwy kolorów zarówno w języku polskim jaki i angielskim, a także eksperyment posłużył do omówienia minusów sztucznej żywności przepełnionej cukrem i barwnikami, które rozpuszczają się po zjedzeniu w naszym organizmie.

Ilość barwnika w cukierkach zachwyciła dzieci, ale jednocześnie pokazała im, jak wiele sztucznych i niezdrowych składników zawierają słodycze.