echo_widget_random('1',$Width,$Height); }*/ ?>

Światowy dzień drzewa

Od wielu lat 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. W tym roku szkolnym dzieci z grupy „Motylki” również przyłączyły się do obchodów tego dnia. 10 października 2024 r. przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat drzew – poznały ich budowę, etap wzrastania, znaczenie dla człowieka i przyrody. Wykonały pracę plastyczną – odbijanie liści na kartce z bohaterem dzisiejszego dnia – drzewem.

W maluszkach październik to miesiąc pomarańczowy, więc Nasze drzewo ma liście właśnie w tym kolorze. Poza tym, przedszkolaki spędziły czas na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie przedszkolnym: obserwowały drzewa, bawiły się jesiennymi darami, przytulały drzewa.
Po powrocie do przedszkola dzieci złożyły przyrzeczenie, że nie będą niszczyć drzew, łamać ich i zawsze będą dbać o przyrodę. Święto Drzewa to doskonała okazja aby kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych dzieci.

Autor: Justyna Kalfas