Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. W piątek 6 grudnia Przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci wyglądały przez okna i nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak …. Święty Mikołaj ze swoim pomocnikiem – Elficą.
Czytaj dalej…
W naszej placówce przywiązujemy dużą wagę do zaszczepiania wśród dzieci miłości do Ojczyzny, dlatego też przedszkolaki wzięły udział w konkursach o charakterze patriotycznym. 13 listopada grupa dzieci z naszego przedszkola wystąpiła na XXIV Przeglądzie Pieśni Patriotycznych im. Małgorzaty Papiurek w Węgierskiej Górce, zajmując II miejsce w kategorii większych zespołów.
Czytaj dalej…
28 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu niezwykle utalentowane dzieci z zespołu regionalnego „Małe Cisy” i wysłuchać pięknego koncertu w ich wykonaniu. Góralska muzyka wypełniła sale naszego przedszkola. Zespół „Małe Cisy” prowadzi pani Celina Motyka a kierownikiem muzycznym jest multiinstrumentalista oraz budowniczy instrumentów pan Czesław Węglarz, który podzielił się z nami swoją wiedzą na temat instrumentów ludowych oraz zaprezentował dzieciom instrumenty górali żywieckich.
Czytaj dalej…
W trakcie zajęć dydaktycznych i zabaw w „Motylkach” realizowano aktywności wynikające z Ogólnopolskiego projektu „Sensoryczna Tęcza” – w którym listopad był miesiącem koloru brązowego. W tym miesiącu, dzieci wykonały szereg prac plastycznych których kolorem przewodnim był kolor brązowy.
Czytaj dalej…
28 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.
Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką…
Czytaj dalej…
Tematyka ostatniego warsztatu w listopadzie związana była z edukacją regionalną: „Polskie stroje ludowe, przyśpiewki i tańce”. Dzieci podczas warsztatów regionalnych dowiedziały się jak rozpoznać i porównać czym różni się strój góralski osoby dorosłej od dziecka.
Czytaj dalej…