🧑‍⚕️SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ🧑‍⚕️

8 marca nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka pani Basia – babcia Martynki. Pani Basia w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom, na czym polega praca pielęgniarki, jak trudna i odpowiedzialna jest ta praca. Maluchy miały możliwość obejrzenia z bliska specjalistycznych urządzeń. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Wiele emocji wywołał również towarzysz pielęgniarki – piesek Marshall. To właśnie na nim dzieci miały możliwość ćwiczenia zakładania opatrunku na skaleczoną rękę, dezynfekcji ran oraz naklejania plasterka. Ważnym punktem spotkania było również uświadomienie naszym podopiecznym, że wizyty u lekarza lub u pielęgniarki nie należy się bać. Dzieci robiły zastrzyki choremu pieskowi, oswajały się z sytuacją podawania leku, a nawet zapoznały się z wyglądem i działaniem kroplówki.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci wykazywały żywe zainteresowanie pracą pielęgniarki. Na zakończenie zajęć wręczyły gościowi piękną laurkę z podziękowaniami za przeprowadzone zajęcia. Mamy nadzieję, że ta ciekawa lekcja załagodzi dziecięcy lęk towarzyszący wizycie w przychodni czy szpitalu. Pani Basi jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie!❤️🌷

 

Autor: Justyna Kalfas


Kontakt


Przedszkole Publiczne

Tel: 33 864 13 06
Fax: 33 864 13 06

Adres:
ul. Cisowa 49
34-350 Wegierska Górka
woj. śląskie

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Przedszkole Publiczne
ul. Cisowa 49
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864 13 06
Fax: 33 864 13 06

Email

dyrektor@cisiec2.e-przedszkolak.eu
Font Resize
Kontrast