Akcja: „Sprzątamy dla Polski”

Dziś 4 października wszystkie dzieci wzięły udział w Akcji: „Sprzątamy dla Polski”. Zanim przedszkolaki przystąpiły do sprzątania, została przeprowadzona rozmowa na temat dbania o środowisko naturalne. Szczególną uwagę panie zwróciły na segregowanie odpadów i recykling. Zostały przypomniane kolory pojemników i ich przeznaczenie. Wszystkie dzieci otrzymały jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci.

Dzieci z grypy Biedronek i Motylków wyruszyły na wielkie sprzątanie terenu wokół przedszkola. Nasze radosne przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najlepiej wykonać powierzone im zadanie, bo przecież czystość wokół nas to bardzo ważna sprawa. Na koniec każdy dzielny przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom za pomoc w oczyszczaniu naszej planety Ziemi. Akcja ta miała na celu rozwijać w dzieciach potrzebę dbania o środowisko naturalne. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości będą prawdziwymi miłośnikami przyrody. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: Elżbieta Wojtyła