Wędrówka Małego Lolka

„Wędrówka Małego Lolka”- pod takim tytułem odbyła się w dniu 5 maja 2022 roku w siedzibie naszego przedszkola uroczystość uświetniająca 50-lecie budowy Kościoła p/w Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Ciścu. Na wstępie Pani dyrektor Danuta Kalfas serdecznie powitała przybyłych zacnych Gości, w tym Księdza Prałata Władysława Nowobilskiego, Wójta Gminy Pana Piotra Tyrlika , przedstawicieli Radnych, Dyrekcje przedszkoli z Dużego Ciśca, Węgierskiej Górki, Żabnicy oraz rodziny dzieci uczęszczających do przedszkola nr2 w Ciścu.

Dzieci z grupy „Biedronki” przygotowały przedstawienie upamiętniające budowę Kościoła w Ciścu w postaci montażu słowno-muzycznego. „Wędrówka Małego Lolka”- wspaniałe przedstawienie w wykonaniu małych artystów uświetniły pieśni góralskie, wiersz „Modlitwa polskiego dziewczęcia” oraz występ laureatek konkursu piosenki religijnej. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały  opowieści Księdza Prałata Władysława Nowobilskiego o budowie Kościoła w Ciścu.

Budowniczy Kościoła i pierwszy Proboszcz parafii w Ciścu  wręczył dzieciom książeczki „Gościnne Betlejem” autorstwa  Pani Agnieszki Tyc. Nie zabrakło również wspólnych rozmów przy stole ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców naszych przedszkolaków.

Lidia Pawlus