Dogoterapia

25 października dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach z dogoterapii. Zajęcia miały na celu stworzenie przyjaznej atmosfery podczas kontaktu z psami, przełamanie lęków oraz stymulację zmysłów poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzęciem.

Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszelkich formach aktywności: wydawały polecenia, głaskały, karmiły pieski. Nauczyły się również odpowiednich zachowań podczas kontaktu z groźnym, obcym i niebezpiecznym psem. Poznały również zasady żywienia, opieki oraz leczenia piesków. Od dziś wiedzą, że posiadanie psa to wielka odpowiedzialność, a zarazem ogromna radość.

Autor: mgr Wioleta Kocierz